Haberler

ZEYTİN ÇOK GÜÇLÜ BİR ANTİOKSİDANDIR

Mide ülserini tedavi eder. Bilirsiniz bağırsaklarımız çok önemli, bağırsaklarımız ikinci beynimizdir. Bağırsaklarımız 12 metre boyundadır ve bağırsaklarda olan bütün sıkıntıları götüren zeytinyağıdır.

Canan Karatay: “Zeytinyağı Hastalıkları Önlüyor”

3. Mut Zeytin ve Zeytinyağı Sempozyumu’na katılan ünlü Kardiyolog-Cerrah Prof. Dr. Canan Karatay, “Bin 400 yaşındaki bir ağaçtan elde edilen meyveler ve yağlar beni heyecanlandırıyor. Zeytin altındır zeytinyağı da altın suyudur. Mut’ta bu altının içinde yaşamaktasınız.

Neden Zeytinyağı? Faydaları neler ?

Zeytinyağı, zeytin ağaçlarındaki zeytin tanelerinden elde edilen bitkisel bir yağdır. Doğanın mucizesi zeytinyağı karaciğeri temizler, sindirimi kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır. Aynı zamanda cildi güzelleştirir, saç bakımına olumlu etkileriyle bilinir, diyabete iyi gelir, kan basıncını düzenler ve stresi azaltması gibi daha birçok yararı vardır

SAHURDA YEŞİL ZEYTİN YENİR Mİ?

Doymamış yağ asitleri bakımından zengin olan yeşil zeytin, omega-3 yağ asitleri barındırır. Bu sayede sinir hücrelerinin deforme olmasının önüne geçerek daha dinç bir sinir sistemi sağlar. Sahurda tüketilen 5 tane yeşil zeytin bu faydası sayesinde oruç sürecinde vücudun daha enerjik olmasını sağlar.